Národní geopark

Abertamy

Foto J. Tvrdý
Fotogalerie: 
Foto J. Tvrdý
Foto J. Tvrdý
Foto J. Tvrdý
Foto J. Tvrdý
Foto J. Tvrdý
Foto J. Tvrdý

Město stříbra a rukavic

Krušnohorské město Abertamy je díky své malebné poloze pod horou Plešivcem oblíbeným zimním i letním rekreačním střediskem, které v posledních letech zažívá nové období rozkvětu. Vzniklo jako hornická osada na bohatých nalezištích stříbrných, cínových a železných rud. Naposledy se stal předmětem zájmu uran. Přímo v Abertamech pracovaly šachty Jeroným a Albrecht, v údolí Bystřice pod městem ústila Šlikova štola. Nejvíce však proslavila Abertamy výroba kožených rukavic, která zanikla
v roce 1998.

Na nejzajímavější místa ve městě a okolí se můžete vydat po některé ze tří naučných stezek, všechny začínají na Náměstí Míru nedaleko infocentra.

Naučná stezka nazvaná 17 abertamských zastavení má délku 7 km a vede po stopách místního rodáka a majitele fotografické školy Alexandra Wüsta.

Plešivecká naučná stezka má 8 km a prochází lesnatou krajinou na vrch Plešivec (1028 m) a dále údolím říčky Bystřice zpět do Abertam.

Naučná stezka Hřebečná je také dlouhá 8 km. Vede starým cínovým revírem s četnými pozůstatky po dolování a končí v opuštěném lomu s ukázkově vyvinutou sloupcovitou odlučností čedičové horniny.

valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia sac lancel pas cher balenciaga pas cher